Ogłoszenia parafialne
25.02 – 3.03.2024 r.

  • W Drugą Niedzielę Wielkiego Postu słyszymy ewangelię o Przemienieniu Pana Jezusa na górze. Dziś niedziela „Ad Gentes”, czyli ta, w którą szczególnie modlimy się za osoby głoszące Chrystusa na całym świecie.

  • Dzisiaj w naszym kościele Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00. Tak jak tydzień temu po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a o godzinie 16.30, przed Msza świętą wieczorną, będzie Droga Krzyżowa.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

    • wtorek wspomnienie św. Grzegorza Nareku, biskupa i doktora Kościoła

  • W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi świętej od 16.30, potem Droga Krzyżowa o godzinie 17.30. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a po nim zapraszam na spotkanie do salki osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. W sobotę po Mszy świętej wieczornej Litania do Matki Bożej z racji I soboty miesiąca.

  • W przyszłą niedzielę i sobotę wieczorem Rada Parafialna będzie po Mszach świętych kwestowała na utrzymanie naszego organisty.

  • Dziękuję Państwu: Mariannie Jurczyk, Marii Morawiec, Krystynie Pasek, Janinie Kozyra i Krystynie Leśniak za posprzątanie kościoła i salki oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Będkowic z ulicy Długiej.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę. Składkę z poprzedniej niedzieli przekazałem na dzieła związane z osobą św. Jana Pawła II.

  • Na stoliku jest nowy numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej. W zakrystii można otrzymać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Polska. Od powiadając na prośby parafian wyrażoną w czasie kolędy od dziś wznawiamy transmisję Mszy świętych w internecie.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz