10.03 -17.03.2024 r.

• Dziś niedziela Laetare, radosna, w którą w liturgii obowiązuje kolor różowy. Słyszymy ewangelię opowiadającą o Światłości, która przychodzi na ziemię, by nas zbawić.

• Dzisiaj w naszym kościele Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a o godzinie 16.30, przed Msza świętą wieczorną, będzie Droga Krzyżowa. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 będą poświęcone książeczki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej. Dziś po Mszach świętych o Mszach świętych w naszej parafii wygłosi swoje świadectwo osoba zaangażowana w pomoc prześladowanym chrześcijanom z organizacji Open Doors.

• piątek wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, prezbitera

• W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 17.30.

• W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będzie je prowadził Ks. Tadeusz Augustynek, emerytowany proboszcz z parafii Zalas. Program rekolekcji jest już w gablotce.

• Dziękuję Państwu: Halinie Czernik, Łukaszowi Leśniak, Janinie Pater, Katarzynie Grzybowskiej i Dorocie Główczyńskiej za posprzątanie kościoła i salki oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę za ofiarę przelaną na konto parafialne oraz za ofiary złożone tydzień temu Radzie Parafialnej na utrzymanie naszego organisty.

• Przypominam, że w zakrystii można otrzymać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Polska.