17.03 -24.03.2024 r.

• Dziś Piąta Niedziela Wielkiego Postu, w którą wg tradycji zasłaniamy krzyże. Słyszymy ewangelię opowiadającą o ziarnie, które musi obumrzeć, by wydało plony.

• Dzisiaj w naszym kościele Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Ponieważ rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, będzie inny program nabożeństw w niedzielę.

• wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

• W tym tygodniu w naszym kościele poza rekolekcjami w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 17.30.

• W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, na Mszach świętych poświęcenie palm. Przed Mszą świętą o godzinie 11.00 procesja z palmami dookoła kościoła. Na Mszach świętych będzie czytany opis Męki Pańskiej. Wieczorem, tak jak w poprzednich latach, Droga Krzyżowa ulicami Będkowic. Z tym, że w tym roku proponuję iść z kościoła na Kopiec Bzowskich.

• Dziękuję Państwu: Lucynie Leśniak, Marii Kaczor, Bogumile Dudziak i Marii Lorenc za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Będkowic, z ulicy Okupniki i Jaśminowej.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za siedem ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 360 złotych oraz za ofiary przelane na konto bankowe.

• Przypominam, że w zakrystii można otrzymać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Polska.