Ogłoszenia parafialne
7.04 – 14.04.2024 r.

  • Dziś Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, nazywana też kiedyś Niedzielą Białą. Msze święte jak w zwykłą niedzielę. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa, a po południu, po Mszy świętej o godzinie 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś także uroczystości odpustowe w Bęble i w Modlniczce.

  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. W ten dzień obchodzimy także Dzień Świętości Życia, na Mszy świętej wieczornej będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  • Poza tym w tym tygodniu w naszym kościele we środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  • W sobotę, 13 kwietnia, będziemy gościć w naszej parafii grupę osób niepełnosprawnych. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, po Mszach świętych przedstawiciele tej grupy będą kwestowali na rzecz wakacyjnego wyjazdu tej grupy.

  • W przyszłą niedzielę Niedziela Biblijna. Msze święte jak w każdą niedzielę.

  • Jeśli chodzi o ogłoszenia gospodarcze, to chcę poinformować, że udało się przeprowadzić odwodnienie wokół plebanii, by już nie było problemu z wodą w salce i piwnicy. Natomiast mam prośbę, by zgłosiły się jakieś osoby do pomocy przy uporządkowaniu obejścia wokół kościoła i plebanii po ostatnich pracach budowlanych. Chodzi o prace ogrodnicze. Trochę udało mi się wykonać samemu, ale teren jest zbyt duży, bym sam był w stanie ogarnąć to wszystko i na wiosnę doprowadzić do jakiegoś ładnego wyglądu.

  • Jeszcze ogłoszenie techniczne – nie ma niestety możliwości, by nadal prowadzić transmisję Mszy świętych z naszego kościoła. Platforma społecznościowa, z której korzystaliśmy w celu prowadzenia tej transmisji zmieniła swoje zasady i nie jesteśmy w stanie takiej transmisji tam uruchomić, gdyż nasza strona ma zbyt mały zasięg.

  • Dziękuję Państwu: Jolancie Regulskiej, Klaudii Gąsce, Joannie Białek, Elżbiecie Gąsce i Izabeli Piątkowskiej za zdemontowanie części dekoracji – Ciemnicy, posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam drugą piątkę z Kawior.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za jedną ofiarę w kopercie złożoną w święta oraz za składkę z Poniedziałku Wielkanocnego przeznaczoną na nasz Uniwersytet, którą już przekazałem na ten cel.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz