12.05 -19.05.2024 r.

• Dziś Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte jak w zwykłą niedzielę. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Dziś w Krakowie tradycyjna procesja św. Stanisława, z Wawelu na Skałkę.

• poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

• wtorek święto św. Macieja, apostoła

• czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

• W miesiącu maju w tygodniu Msze święte są tylko wieczorem, po nich śpiewamy Litanię Loretańską do Matki Bożej. Zapraszam na te nabożeństwa majowe. W tym tygodniu jeszcze będzie trwał Biały Tydzień, w Mszach świętych wieczornych i nabożeństwach będą brać udział dzieci, które przystępują do I Komunii świętej. W sobotę dzieci wybierają się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i do Wadowic.

• Dodatkowo w tym tygodniu: W poniedziałek pierwsze nabożeństwo fatimskie. Po Mszy świętej i majówce odmówimy Różaniec Fatimski w procesji wokół kościoła. W środę po Mszy świętej, w trakcie nabożeństwa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek, z racji III piątku miesiąca, podczas nabożeństwa Koronka do Bożego Miłosierdzia.

• W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 będziemy się modlić za dzieci przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

• Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, jego otoczenia i terenu plebanii oraz za udekorowanie kościoła. Następne sprzątanie podejmie kolejna, ostatnia piątka z Kawior.

• Bóg zapłać za jedną ofiarę złożoną w kopercie w poprzednią niedzielę, za ofiarę przelaną na konto bankowe oraz za wszystkie złożone ofiary.