19.05 -26.05.2024 r.

• Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Msze święte jak w zwykłą niedzielę. Dziś zakończenie Okresu Wielkanocnego. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 rocznica Pierwszej Komunii świętej.

• poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

• środa wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

• czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

• piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

• W tym tygodniu odpusty w naszym dekanacie: w poniedziałek w Brzeziu a w piątek w Zabierzowie. Sumy odpustowe o godzinie 18.00.

• Przypominam, że w miesiącu maju w tygodniu Msze święte są tylko wieczorem, po nich śpiewamy Litanię Loretańską do Matki Bożej. Zapraszam na te nabożeństwa majowe.

• Dodatkowo w tym tygodniu: w środę po Mszy świętej, w trakcie nabożeństwa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Trójcy Świętej. Msze święte jak w każdą niedzielę.

• Dziękuję Państwu: Krystynie Gąska, Bożenie Ostafin, Renacie Zawadzkiej, Bożenie Gąska i Paulinie Król za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Następne sprzątanie podejmie pierwsza piątka z Będkowic.

• Bóg zapłać za sześć ofiar złożonych w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 450 złotych oraz za wszystkie złożone ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki