Ogłoszenia parafialne
26.05 – 2.06.2024 r.

 • Dziś Msze święte jak w zwykłą niedzielę. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Pamiętajmy dziś w modlitwie o naszych mamach.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

 • poniedziałek wspomnienie świętego Pawła VI, papieża

 • wtorek wspomnienie błog. Kard. Stefa Wyszyńskiego

 • środa wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

 • czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

 • piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

 • sobota wspomnienie św. Justyna, męczennika

 • W tym tygodniu do środy trwają nabożeństwa majowe, Msze święte w te dni są tylko wieczorem. W środę również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W ten dzień Msze święte do południa jak w niedzielę. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 procesja do czterech ołtarzy. Zapraszam na nią, byśmy razem uczcili Jezusa Eucharystycznego. Zapraszam na nią zwłaszcza dzieci, także te po Pierwszej Komunii świętej. Procesją pójdziemy taką trasą jak przez dwa ostatnie lata. Podczas procesji pierwszy ołtarz planujemy na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Lisowskiej. O jego przygotowanie proszę osoby z ulic: Długiej, Lisowskiej, Ogrodowej i Bzowskich. Drugi ołtarz będzie na Rynku, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Borowej, Rynek, Wiosennej i Brzozowej. Trzeci ołtarz planujemy na skrzyżowaniu ulicy Browar z ulicą Akacjową. O jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Browar, Okupniki, Widokowej, Jaśminowej, Akacjowej i Pod Sokolicą. Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Kawiory, Na Las, Wichrowej. Kwiatowej i Nad Doliną. W trakcie procesji zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej. Po procesji dodatkowa Msza święta w kościele, około godziny 13.00. Proszę strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.

 • Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszach świętych wieczornych będzie odmawiana Litania do Matki Bożej, a potem do Serca Pana Jezusa. Następnie będzie procesja eucharystyczna.

 • W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00, w ramach oktawy, procesja eucharystyczna wokół kościoła, następnie Zmianka Różańcowa.

 • Dziękuję Państwu: Władysławie Węgiel, Agnieszce Żurek, Bogusławie Wąsik, Annie Paczyńskiej i Henrykowi Paczyńskiemu za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Następne sprzątanie podejmie druga piątka z Będkowic.  

 • Bóg zapłać za dwie ofiary złożone w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 150 złotych oraz za wszystkie złożone ofiary.

 • W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Janinę Siwek. Pomódlmy się w jej intencji:

 • Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz