Ogłoszenia parafialne
2.06 – 9.06.2024 r.

 • Dziś Msze święte jak w zwykłą niedzielę. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00, w ramach oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna wokół kościoła, następnie Zmianka Różańcowa.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy

  • środa wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

  • piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 • W tym tygodniu do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszach świętych wieczornych będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa. Następnie będzie procesja eucharystyczna. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek, na zakończenie oktawy, poświęcenie wianków. Od czwartku rozpoczyna się też nowenna przed beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, która nastąpi 15 czerwca b.r.

 • W piątek przypada także pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej, następnie po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, podczas którego odmówimy Akt Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W ten dzień, z racji uroczystości, nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W piątek po nabożeństwie spotkanie grupy osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, ostatnie przed wakacjami.

 • Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję zwłaszcza Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej, p. Organiście, osobom noszącym feretrony, sztandary, dzieciom uczestniczącym w procesjach, sypiącym kwiaty i ich rodzicom oraz opiekunom, wszystkim, którzy budowali i ozdabiali ołtarze na procesję i wszystkim pozostałym.

 • Dziękuję osobom, które posprzątały kościół na tą niedzielę. Następne sprzątanie podejmie druga piątka z Będkowic.  

 • Bóg zapłać za zebrane tydzień temu 1220 złotych na składce na rzecz przygotowania uroczystości beatyfikacyjnych ks. Michała Rapacza. Dziękuję także za wszystkie inne złożone ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz