9.06 – 16.06.2024 r.

• Dziś Dziesiąta Niedziela Zwykła, Msze święte w naszym kościele jak w zwykłą niedzielę.

• wtorek święto św. Barnaby, apostoła

• czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

• piątek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika

• W naszym kościele przez cały miesiąc czerwiec po Mszach świętych będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu, przed Litanią, nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza.

• Poza tym w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek, 13 czerwca, Nabożeństwo Fatimskie. Msza święta w ten dzień wyjątkowo wieczorem, po niej Litania do Seca Pana Jezusa i Różaniec Fatimski wokół kościoła. Prosimy, by zabrać ze sobą świece.

• W tą sobotę w Krakowie w Łagiewnikach o godzinie 11.00 odbędzie się uroczysta beatyfikacja Sługi Bożego, Ks. Michała Rapacza, kapłana naszej archidiecezji. Do bazyliki obowiązują bilety, ale będzie na zewnątrz otwarty sektor dla wszystkich, z telebimem.

• Chciałem serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym i uczestniczącym w Oktawie Bożego Ciała. Zwłaszcza paniom noszącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami oraz Służbie Liturgicznej.

• Dziękuję także Państwu: Annie Lorenc, Annie Kasprzyk, Lucynie Derwisz, Wiolettcie Dudek i Małgorzacie Makarskiej za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Następne sprzątanie podejmie kolejna piątka z Będkowic. Bóg zapłać również za wszystkie złożone ofiary.

• W ramach ogłoszeń gospodarczych chciałem poinformować, że nasz mur przed kościołem nie jest jeszcze wykończony. Będzie on teraz zaimpregnowany, a później zamówimy metalowe dodatki kowalskie, które będą zwieńczeniem tego muru.

• Na koniec chciałam uczulić mieszkańców Będkowic na kwestię ochrony naszego dziedzictwa, mianowicie na to, że ostatnio zdarzały się akty wandalizmu na Kopcu Bzowskich. Proszę o zwrócenie uwagi na Kopiec czy jakieś osoby kręcące się wokół niego.