Ogłoszenia parafialne
27.12.20 – 3.01.21 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 GRUDNIA 2020 ROKU

 • Dziś szczególnie dziękujemy Bogu za nasze rodziny i prosimy, by na wzór Świętej Rodziny, umiały żyć blisko Boga.
 • Od jutra wracamy do normalnego porządku Mszy świętych w tygodniu – we wtorki i w czwartki o godzinie 7.30, w pozostałe dni o godzinie 18.00. Co najmniej do końca ograniczeń, czyli do 17 stycznia włącznie, w niedziele i święta w naszym kościele, o godzinie 17.00 dodatkowa Msza święta, a od godziny 10.00 do 10.30 możliwość przyjęcia w kościele Komunii świętej przez tych, którzy nie są w stanie być na Mszy świętej. Będzie też okazja do spowiedzi świętej.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • dziś, w niedzielę                    święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,
  • w poniedziałek                      wspomnienie św. Młodzianków, męczenników,
  • we wtorek                              wspomnienie świętego Tomasza Becketa, biskupa i męczennika,
  • w piątek                                 uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,
  • w sobotę                                wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 • W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek zakończenie Starego Roku. Zapraszam na Mszę świętą dziękczynną za miniony rok na godzinie 17.00.
 • W piątek Nowy Rok, w ten dzień obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w niedzielę, łącznie z Mszą świętą o godzinie 17.00. W ten dzień przypada też pierwszy piątek miesiąca, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej odmówimy Litanię do Matki Bożej.
 • Jak już wspominałem tydzień temu, w tym roku duszpasterska wizyta kolędowa jest możliwa tylko na wyraźne zaproszenie. Po Mszach świętych w zakrystii będzie można się umówić na taką wizytę.
 • Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli udekorować kościół na te święta: druhom ze Straży Pożarnej, przedstawicielom Służby Liturgicznej, panu Sołtysowi z Radą Parafialną i wszystkim innym osobom. Pani Wiesławie Szumny i Państwu Ryszardowi i Małgorzacie Chmura dziękujemy za ofiarowanie choinek.
 • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele, zarówno we wtorek, jak i w Wigilię, za upiększenie go i złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Grażynie Leśniak, Małgorzacie Wiśniewskiej, Magdzie Glanowskiej, Agnieszce Nowakowskiej oraz Sylwii Jabłonowskiej. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i 6 ofiar w kopertach w poprzednią niedzielę i w święta na kwotę 340 złotych.