Ogłoszenia parafialne
28.03 – 4.04.2021 r.

NIEDZIELA PALMOWA I MĘKI PAŃSKIEJ – 28 MARCA 2021 ROKU

  • Dzisiejsza Niedziela przeprowadza nas od rozważania triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy do przeżywania Jego Męki i Śmierci.
  • W dniu dzisiejszym w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, podczas Mszy świętych poświęcenie palm, przed Mszą świętą o godzinie 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Dziś także o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 ostatnie Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna.
  • Dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Ciągle jeszcze przygotowujemy się do przeżycia świąt Wielkanocnych, triumfu Dobra na Złem, Życia nad Śmiercią. Jednym z najlepszych sposobów przygotowania się jest przystąpienie do spowiedzi świętej. W tym tygodniu w naszym kościele okazja do spowiedzi przed Mszami świętymi, czy nabożeństwami. Jest też możliwość odwiedzin u chorych, można ich zgłaszać w zakrystii.
  • W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej zapraszam do pomocy przy przygotowaniu kościoła na Wielkanoc, będziemy przygotowywali Ciemnicę i Grób Pański. Przy okazji przypominam, że do skarbonki w przedsionku kościoła można złożyć ofiary na świąteczną dekorację.
  • W Wielki Czwartek obchodzimy święto ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu wyjątkowo będą dwie Msze święte, na podstawie specjalnego pozwolenia Biskupa Diecezjalnego. Pierwsza będzie odprawiana o godzinie 16.00. Po drugiej Mszy świętej, która będzie odprawiona o godzinie 18.00, przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy. Będzie też zawiązanie dzwonów.
  • W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę śmierci Pana Jezusa, w ten dzień nie odprawia się Mszy świętej. W naszym kościele o godzinie 15.00 Droga Krzyżowa. Potem, o godzinie 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża. Będziemy czytać opis Męki Pańskiej i adorować Krzyż, tym razem przez skłon przed nim, a nie przez ucałowanie. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, tam będzie Adoracja aż do północy. Bezpośrednio po liturgii adoruje ulica Kawiory. Od godz. 21 do 22 ulice: Długa, Ogrodowa, Bzowskich i Lisowska. Od 22 do 23 ulice Okupniki, Jaśminowa, Browar i Widokowa. A od 23 do 24 ulice: Brzozowa, Wiosenna, Rynek i Borowa. W ten dzień wypadają również: pierwszy piątek miesiąca i 16 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
  • W Wielką Sobotę przed południem przed kościołem poświęcimy pokarmy. Pierwsze poświęcenie będzie o godzinie 10.00, po nim adorację Grobu będą prowadziły dzieci i młodzież. Drugie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00, po nim adorację Grobu poprowadzi Róża Różańcowa. Wieczorem o godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, na początku poświęcimy ogień, a zakończymy ją procesją Rezurekcyjną. Rozpiska tych nabożeństw i adoracji jest w gablotce parafialnej.
  • W przyszłą Niedzielę Wielkanoc, po Mszy świętej o 11.00 Zmianka Różańcowa.
  • Dziękuję za sprzątanie w kościele, przygotowanie dekoracji na Niedzielę Palmową i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Ewie Litewka, Aleksandrze Derwisz, Jolancie Gąska, Elżbiecie Bołoz, Wiktorowi Gąska, Stanisławie Synowskiej oraz Krystynie Kumala. Na kolejne sprzątanie zapraszam następną piątkę z Kawior. Tym razem będzie trzeba posprzątać w środę wieczorem, po przygotowaniu dekoracji wielkanocnej.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 4 ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 200 złotych i wszystkie ofiary złożone na konto parafialne.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz