Ogłoszenia parafialne
23.05 -30.05.2021 r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 MAJA 2021 ROKU

 • Dziękujmy dziś Duchowi Świętemu, że zstąpił na nas przy przyjęciu sakramentów Chrztu świętego i Bierzmowania, prosząc Go jednocześnie, by ciągle nas uświęcał i przemieniał.
 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30 i 11.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej. Dzisiejszym Świętem kończymy Okres Wielkanocny w liturgii. Przypominam, że w naszej archidiecezji czas obowiązkowej spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej jest przedłużony do przyszłej niedzieli.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • W poniedziałek              święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  • w środę                          wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • w czwartek                     święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w sobotę                        wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • W poniedziałek z racji Święta Matki Bożej Matki Kościoła, dawnego drugiego dnia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w naszym kościele dodatkowa Msza święta o godzinie 7.30.
 • W dni powszednie maja codziennie Msza święta wieczorna o godzinie 18.00. Pół godziny wcześniej nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewaniem Litanii Loretańskiej i czytanką. W środę w ramach tego nabożeństwa Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej. Po niej w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Już teraz chciałem ogłosić, że pójdziemy w tym roku z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godzinie 11.00, ale może trochę skrócimy trasę procesji.
 • Dziękuję za sprzątanie w kościele i wokół niego i za złożenie ofiarę na Mszę świętą następującym osobom: Krystynie Pasek, Mariannie Jurczyk, Janinie Kozyra, Krystynie Leśniak i Marii Morawiec. W następną sobotę do dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za 2 ofiary w kopertach na kwotę 250 złotych złożone w poprzednią niedzielę. Pod chórem są do zabrania ulotki na temat katechezy w szkole.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz