Ogłoszenia parafialne
20.06 -27.06.2021 r.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 CZERWCA 2021 ROKU

  • Pan Jezus uspokajając jezioro wzywa nas dziś do wiary, że potrafi On uciszyć różne burze w naszym życiu.

  • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30 i 11.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

  • Od dziś nasz Arcybiskup zniósł dyspensę od uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych, wprowadzoną na czas epidemii. Obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej dotyczy wszystkich od pierwszej Komunii świętej. Wyjątkiem jest choroba lub poważna przeszkoda. W związku z tym od przyszłej niedzieli wprowadzamy w naszym kościele Mszę świętą o godzinie 17.00. Będzie ona odprawiana w niedziele, co najmniej do końca wakacji.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

   • w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  • W tym tygodniu w dni powszednie po Mszach świętych wieczornych, nabożeństwo eucharystyczne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Serca Pana Jezusa. W czwartek o godzinie 18.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Pod chórem są do zabrania gazety ewangelizacyjne „Dobre Nowiny”.

  • Dziękuję za sprzątanie w kościele i wokół niego i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Lucynie Leśniak, Urszuli Cieślik, Marii Kaczor, Bogusławie Dudziak oraz Marii Lorenc. Dziękuję także panom za wykoszenie trawy wokół kościoła i w ogrodzie plebanii. W następną sobotę do dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także te, które wpłynęły na konto parafialne. Dziękuję również za 10 ofiar w kopertach na kwotę 510 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

  • Wójt Gminy Wielka Wieś prosił, by przypomnieć, że do 30 września br. jest prowadzony Narodowy Spis Powszechny. Można to samodzielnie uczynić na stronie internetowej.

  • W poprzednim tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Franciszka Kaczmarskiego. Pomódlmy się w jego intencji…

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz