Ogłoszenia parafialne
19.09 -26.09.2021 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 WRZEŚNIA 2021

 • Chrystus uczy nas dzisiaj pokory i służby.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. W całej archidiecezji krakowskiej jest dziś organizowana zbiórka na rzecz duszpasterstwa młodzieży. Część z tych pieniędzy zostanie u nas w parafii. Można składać ofiary na ten cel do skarbonki pod chórem.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i męczenników z Korei

  • we wtorek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

  • w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera

 • W sobotę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach o godzinie 10.30 rozpocznie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Zaproszone są wszystkie osoby należące do Żywego Różańca.

 • Rodziców dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej, które w przyszłym roku będą przystępować do I Komunii świętej zapraszam na spotkanie na plebanię w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej, o godzinie 19.00.

 • Od początku października rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zasadniczo do tego sakramentu będziemy przygotowywali dzieci i młodzież pochodzącą z naszej parafii, wszystkie osoby spoza parafii, muszą mieć na przygotowanie do tego sakramentu u nas zgodę swojego Księdza Proboszcza. Do przygotowania zapraszam młodzież z klas siódmych i ósmych, ewentualnie młodzież ze szkół średnich i zawodowych, która nie była jeszcze przygotowana do tego sakramentu. Przygotowanie to będzie trwało rok do dwóch, w zależności od tego, kiedy w naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupia. Na początek spotkania przygotowujące do tego sakramentu będą co miesiąc, w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 19.00 w salce „Zakątek”. Zapisy do tej grupy po Mszach świętych w zakrystii.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Krystynie Pasek, Marii Morawiec, Mariannie Jurczyk, Krystynie Leśniak, Janinie Kozyra i Ewie Brzozowskiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, oraz za osiem ofiar w kopertach na kwotę 390 złotych złożonych w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz