Ogłoszenia parafialne
3.04 – 10.04.2022 r,

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 KWIETNIA 2022 R.

  1. Dziś Piąta Niedziela Wielkiego Postu – zaczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i 17.00. Poza tym o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna, a po niej nauka stanowa dla mężczyzn. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

  2. W ramach rekolekcji, czyli od poniedziałku do środy włącznie, codziennie Msze święte rano i wieczorem z naukami ogólnymi. Spotkania dla dzieci – o godzinie 9.45 (młodsze) i o 11.30 (starsze). Poza tym w poniedziałek rano od 8 do 9 i od 15 do 18 okazja do spowiedzi świętej.

  3. W środę rozpoczynamy Nawiedzenie naszej parafii przez Ikonę Najświętszej Rodziny. Przywitanie Ikony we środę o godzinie 15.30, potem adoracja w ciszy, w jej trakcie będzie okazja do spowiedzi. Od godziny 17.15 Róża Różańcowa poprowadzi w kościele różaniec. Na Mszy świętej wieczornej uroczyste przywitanie Ikony. Potem o 19.00 Mszę świętą u nas odprawi Ks. Proboszcz z parafii Biały Kościół z wiernymi. Po zakończeniu tej Mszy świętej do godziny 21 będzie prowadzone modlitewne czuwanie przy Ikonie Najświętszej Rodziny. W czwartek Msza święta rano, potem kościół będzie otwarty od godziny 12, będzie możliwość czuwania przy Ikonie Najświętszej Rodziny. O godzinie 14 Msza święta, następnie o 15 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnamy Ikonę, która uda się do Zabierzowa.

  4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm, a przed Mszą świętą o godzinie 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Oprócz tego tak jak we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godzinie 10.30 i Gorzkie Żale o godzinie 16.30. Wieczorem, o godzinie 19 planujemy Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Zaczniemy przy kościele, a skończymy na cmentarzu, o ile oczywiście dopisze pogoda.

  5. Z racji nawiedzenia dziś składka do skarbonki na rzecz Duszpasterstwa Rodzin. Na stoliku jest do zabrania program rekolekcji oraz nowy numer darmowej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła, udekorowanie go i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Bożenie Gąska, Krystynie Gąska, Franiowi Kolasie, Bożenie Ostafin oraz Renacie Zawadzkiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam pierwszą piątkę z Będkowic.

  7. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za ofiary przesłane na konto parafialne.

ks. Andrzej Grodecki

proboszcz