12.06 -19.06.2022 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY – 12 CZERWCA 2022 ROKU

• Obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej, gdy szczególnie rozważamy tajemnicę Jedynego Boga w Trzech Osobach.

• Dziś Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę: o 8.30, 11.00 i o 17.00, po Mszy świętej o 17 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.

• poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

• wtorek wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika

• czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej

• piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

• W miesiącu czerwcu po Mszach świętych wieczornych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Poza tym w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek z racji trzeciego piątku miesiąca Koronka do Bożego Miłosierdzia.

• W poniedziałek, 13 czerwca będziemy odprawiać kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy świętej wieczornej i po nabożeństwie pójdziemy z procesją wokół kościoła odmawiając kolejną część Różańca świętego.

• W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy świętej pójdziemy z procesją z Najświętszym Sakramentem taką trasą jak rok temu. Podczas procesji pierwszy ołtarz panujemy na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Lisowskiej. O jego przygotowanie proszę osoby z ulic: Długiej, Lisowskiej, Ogrodowej i Bzowskich. Drugi ołtarz będzie na Rynku, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Borowej, Rynek, Wiosennej i Brzozowej. Trzeci ołtarz planujemy na skrzyżowaniu ulicy Browar z ulicą Akacjową. O jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Browar, Okupniki, Widokowej, Jaśminowej, Akacjowej i Pod Sokolicą. Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulicy Kawiory. Po procesji dodatkowa Msza święta w kościele.

• Po Bożym Ciele podczas Mszy świętych w tygodniu obchodzimy Oktawę tego święta – po Mszach świętych będą nabożeństwa i procesje z Najświętszym Sakramentem.

• Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Marii Kozień, Grażynie Mirek, Marii Żurowskiej, Urszuli Lorenc i Małgorzacie Góralik. W następną sobotę zapraszam do sprzątania kościoła kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za dwie ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 80 złotych oraz za ofiary przesłane na konto bankowe.

ks. Andrzej Grodecki