31.07 – 7.08.2022 r.

OSIEMNASTA ZWYKŁA – 31 LIPCA 2022 ROKU

• Obchodzimy Osiemnastą Niedzielę Zwykłą. Pan Jezus mówi nam dziś o ulotnej wartości ziemskich bogactw i wskazuje na prawdziwe wartości.

• Dziś Msze święte w naszym kościele o 8.30 i 11.00.

• niedziela wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

• poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

• czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

• sobota święto Przemienienia Pańskiego

• W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.15, po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy świętej wieczornej Litania do Matki Bożej z racji pierwszej soboty miesiąca.

• W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła, która nastąpiła 5 sierpnia 1956 roku, jak jest napisane na tablicy pod chórem. W ten dzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

• Dziękuję za ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów w poprzednią niedzielę. Zebrane 853 złote zostały przekazane na konto MIVA Polska, która funduje pojazdy naszym misjonarzom na całym świecie.

• Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Monice i Bartłomiejowi Adamczyk, Anecie Szlachta, Natalii i Przemysławowi Banaś i Magdalenie Leśniak. Za dekorację kościoła dziękuję nowożeńcom. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Kawior.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za pięć ofiar złożonych w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 280 złotych.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz