Ogłoszenia parafialne
14.08 -21.08.2022 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 SIERPNIA 2022 ROKU

 • Dziś w Dwudziestą Niedzielę Zwykłą Chrystus mówi, że chce tu na ziemi zapalić ogień swojej miłości.

 • Dziś Msze święte w naszym kościele o 8.30 i 11.00. Dziś uroczystość odpustowa w Szklarach z racji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego, uroczysta suma o godzinie 12.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

  • środa wspomnienie św. Jacka, prezbitera

  • sobota wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 • W tym tygodniu w naszym kościele: w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto obowiązkowe, Msze święte jak w niedzielę wakacyjną. Po Mszach świętych poświęcenie ziół i kwiatów. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A w piątek, z racji III piątku miesiąca, po Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 • W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii. Suma odpustowa o godzinie 11.30. Poprowadzi ją i homilię wygłosi Ks. dr Mirosław Czapla, Oficjał Sądu Metropolitalnego w Krakowie. Przygotowując się do odpustu pamiętajmy, że aby go otrzymać, należy być w stanie łaski uświęcającej.

 • Dziękuję za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Ewie Litewka, Paulinie i Elżbiecie Derwisz, Wiktorowi Gąsce, Stanisławie Synowskiej i Krystynie Kumala. W przyszłą sobotę, z racji przygotowania do odpustu, zapraszam do sprzątania wyjątkowo dwie piątki – ostatnią z Kawior i pierwszą z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za dwie ofiary złożone w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 250 złotych oraz za ofiary przesłane na konto parafialne.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz