Ogłoszenia parafialne
28.04 – 5.05.2024 r.

 • Dziś Piąta Niedziela Wielkanocna. Msze święte jak w zwykłą niedzielę.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

  • wtorek wspomnienie św. Piusa V, papieża

  • środa wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

  • czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

  • piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

  • sobota wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa

 • W tym tygodniu: w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do przeżycia I Komunii i I Spowiedzi świętej.

 • Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będziemy po wieczornej Mszy świętej śpiewać Litanię do Matki Bożej. W środę dodatkowo po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W naszym kościele Msze święte jak w niedzielę, choć nie jest to święto obowiązkowe. Po Mszach świętych przed południem odnowienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego z 1956 roku. Jednocześnie 3 maja to pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16.00 okazja do spowiedzi świętej, a po wieczornej Mszy świętej oprócz Litanii do Matki Bożej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W ten dzień uroczystość odpustowa w Giebułtowie, suma o godzinie 11.30. W piątek 3 maja nie ma w Polsce obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • W następną niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Jak wspominałem tydzień temu, mam jeszcze dwa imienne bilety na beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, która odbędzie się w Krakowie 15 czerwca 2024 roku. Do 3 maja do południa proszę o zgłaszanie się osób, które były nimi zainteresowane.

 • Dziękuję Państwu: Waldemarowi Mazur, Annie Nowińskiej, Jadwidze Kocwa i Marzenie Bień za posprzątanie kościoła i udekorowanie go w narodowe barwy oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za trzy ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 200 złotych oraz za inne ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz