28.04 – 5.05.2024 r.

• Dziś Piąta Niedziela Wielkanocna. Msze święte jak w zwykłą niedzielę.

• poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

• wtorek wspomnienie św. Piusa V, papieża

• środa wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

• czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

• piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

• sobota wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa

• W tym tygodniu: w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do przeżycia I Komunii i I Spowiedzi świętej.

• Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będziemy po wieczornej Mszy świętej śpiewać Litanię do Matki Bożej. W środę dodatkowo po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W naszym kościele Msze święte jak w niedzielę, choć nie jest to święto obowiązkowe. Po Mszach świętych przed południem odnowienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego z 1956 roku. Jednocześnie 3 maja to pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 16.00 okazja do spowiedzi świętej, a po wieczornej Mszy świętej oprócz Litanii do Matki Bożej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W ten dzień uroczystość odpustowa w Giebułtowie, suma o godzinie 11.30. W piątek 3 maja nie ma w Polsce obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• W następną niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

• Jak wspominałem tydzień temu, mam jeszcze dwa imienne bilety na beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, która odbędzie się w Krakowie 15 czerwca 2024 roku. Do 3 maja do południa proszę o zgłaszanie się osób, które były nimi zainteresowane.

• Dziękuję Państwu: Waldemarowi Mazur, Annie Nowińskiej, Jadwidze Kocwa i Marzenie Bień za posprzątanie kościoła i udekorowanie go w narodowe barwy oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za trzy ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 200 złotych oraz za inne ofiary.