Ogłoszenia parafialne
25.12 – 1.01.2023 r.

NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA – 25 GRUDNIA 2022 R

 • Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt w ciągu roku. Dziękujemy za przyjście na świat Jezusa Chrystusa. W naszym kościele Msze święte o północy oraz o 8.30, 11.00 i 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

  • wtorek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

  • środa wspomnienie świętych Młodzianów, męczenników

  • piątek święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 • W tym tygodniu wracamy do zwykłego układu Mszy świętych w tygodniu. We wtorki i w czwartki Msze święte są rano o godzinie 7.00, w pozostałe dni wieczorem o godzinie 18.00.

 • W tym tygodniu w poniedziałek Msze święte o godzinie 8.30 i o 11.00. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę ostatni dzień starego roku. W ten dzień zapraszam na Mszę świętą wieczorną, na godzinę 18.00, z podsumowaniem minionego roku.

 • W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i zarazem pierwszy dzień Nowego Roku. W ten dzień porządek Mszy świętej niedzielny, po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Rozpoczynamy w naszej parafii kolędową wizytę duszpasterską. Wracamy po przerwie „covidowej” do normalnej kolędy. W tym tygodniu we wtorek 27.12. wybieram się na ulice: Ogrodową i Bzowskich – od godziny 16. W czwartek, 29.12. kolęda będzie na ulicy Kawiory – od Bębła aż do p. Bień od godziny 9 rano. W piątek od godziny 11 ulica Długa (od Rynku) i ulica Lisowska. W sobotę, 31.12. od godziny 10 ulica Pod Sokolicą i Grzybowa.

 • Serdecznie dziękuję za pomoc przy przygotowaniach do wspólnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję zwłaszcza druhom ze Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej i Radzie Parafialnej. Dziękuję także za ofiary złożone na ten cel do skarbonki oraz za ofiarowane choinki

 • Dziękuję za posprzątanie, udekorowanie kościoła oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom z Będkowic: Annie Kasprzyk, Katarzynie Jarominek, Lucynie Derwisz, Wiolettcie Dudek, Małgorzacie Makarskiej, Annie Lorenc i Karolinie Pacześ. W tym tygodniu do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także za dwie ofiary w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 150 złotych oraz za ofiary przelane na konto bankowe. Dziękuję także za wszystkie ofiary złożone na ogrzewanie przy okazji opłatków i za ofiary składane przy świecach Caritas.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz