5.02 – 12.02.2023 r.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023 ROKU

• Dziś Chrystus wzywa nas, byśmy byli solą ziemi i światłem dla świata.

• W naszym kościele dziś Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

• niedziela wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

• poniedziałek wspomnienie św. Pawła Miki prezbitera i Towarzyszy, męczenników japońskich

• piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

• sobota wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

• W tym tygodniu w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę szczególnie modlimy się za chorych z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowego Dnia Chorych.

• Dziękuję wszystkim, którzy pomagali zdemontować dekorację świąteczną w czwartek wieczorem, zwłaszcza druhom ze Straży Pożarnej, Radzie Parafialnej i Służbie Liturgicznej.

• Dziękuję za posprzątanie kościoła i odśnieżenie wokół niego następującym osobom z ulicy Długiej: Łukaszowi Leśniak, Halinie Czernik, Janinie i Annie Pater oraz Katarzynie Grzybowskiej. W tym tygodniu, w sobotę, do sprzątania zapraszam kolejną piątkę z ulicy Okupniki.

• Na stoliku jest do zabrania najnowszy numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej Dobre Nowiny, poświęcony papieżowi Benedyktowi XVI.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za trzy ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 250 złotych.