30.04 – 7.05.2023 r.

• Obchodzimy Czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś modlimy się w intencji wszystkich osób powołanych do służby Panu Bogu w Kościele. Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

• poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

• wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

• środa uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

• czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika

• piątek wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera

• sobota święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba

• Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie codziennie Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci będą specjalne naklejki z obrazami Matki Bożej koronowanymi przez św. Jana Pawła II.

• W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W naszym kościele Msze święte jak w niedzielę, ale tylko do południa. Ponieważ nie będzie Mszy świętej wieczornej dlatego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godzinie 11.00. W ten dzień odpust w parafii w Giebułtowie i uroczystości strażackie przy budynku gminy w Szycach.

• W piątek przypada I piątek miesiąca. W ten dzień najpierw od 17.15 okazja do spowiedzi świętej. Potem Msza święta z nabożeństwem. W tej Mszy świętej próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

• W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie Zmianka Różańcowa.

• Grupa osób niepełnosprawnych dziękuje za zebrane w poprzednią sobotę i niedzielę 1570 złotych. Będą one przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

• Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary na jego utrzymanie następującym osobom: Annie Kasprzyk, Katarzynie Jarominek, Lucynie Derwisz, Małgorzacie Makarskiej, Wiolettcie Dudek, Annie Lorenc i Karolinie Pacześ. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę.