Ogłoszenia parafialne
30.04 – 7.05.2023 r.

 • Obchodzimy Czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś modlimy się w intencji wszystkich osób powołanych do służby Panu Bogu w Kościele. Dziś w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

  • wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

  • środa uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

  • czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika

  • piątek wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera

  • sobota święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba

 • Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie codziennie Msza święta o godzinie 18.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Dla dzieci będą specjalne naklejki z obrazami Matki Bożej koronowanymi przez św. Jana Pawła II.

 • W środę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W naszym kościele Msze święte jak w niedzielę, ale tylko do południa. Ponieważ nie będzie Mszy świętej wieczornej dlatego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godzinie 11.00. W ten dzień odpust w parafii w Giebułtowie i uroczystości strażackie przy budynku gminy w Szycach.

 • W piątek przypada I piątek miesiąca. W ten dzień najpierw od 17.15 okazja do spowiedzi świętej. Potem Msza święta z nabożeństwem. W tej Mszy świętej próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 • W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie Zmianka Różańcowa.

 • Grupa osób niepełnosprawnych dziękuje za zebrane w poprzednią sobotę i niedzielę 1570 złotych. Będą one przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary na jego utrzymanie następującym osobom: Annie Kasprzyk, Katarzynie Jarominek, Lucynie Derwisz, Małgorzacie Makarskiej, Wiolettcie Dudek, Annie Lorenc i Karolinie Pacześ. Do następnego sprzątania zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz