Ogłoszenia parafialne
19.11 -26.11.2023 r.

 • Dziś Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła. Dziś Światowy Dzień Ubogich, dlatego składka do puszki pod chórem jest przeznaczona na opiekę nad osobami w trudnej sytuacji życiowej. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę. Pan Jezus mówi nam dziś w przypowieści o tym, że powinniśmy pomnażać dary otrzymane od Boga.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek: świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera

  • wtorek Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

  • środa św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego

  • piątek św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników wietnamskich

  • sobota św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

 • W tym tygodniu: w środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Okresu Zwykłego, za dwa tygodnie już Adwent.

 • Chciałem trochę podsumować nasze ostatnie prace wokół kościoła i plebanii. Wykonaliśmy nowy mur z kamienia przed kościołem, on będzie jeszcze wykończony nakładkami z góry, prawdopodobnie z dolomitu. Będzie także zaimpregnowany. Chcemy także założyć metalowe ozdoby na przęsła. Te prace są zaplanowane na wiosnę. Poza tym udało nam się wyłożyć kostką chodnik wokół plebanii i założyć tam nowe oświetlenie. Wykonane także zostały rabaty na kwiaty wokół plebanii zamiast dotychczasowych betonowych płytek. Jeśli chodzi o koszty, to zużyliśmy na to pieniądze, które udało się zaoszczędzić w parafii od początku tego roku. Po zapłaceniu wszystkich rachunków wróciliśmy do stanu finansów z końca grudnia tamtego roku. Na przełomie listopada i grudnia będzie wykonane oświetlenie zewnętrzne kościoła. Będzie ono czerpało energię z oświetlenia ulicznego. Otrzymaliśmy na to dofinansowanie z Urzędu Gminy.

 • Dziękuję osobom z ulicy Kawiory: Marii Wróbel, Lucynie Sroka, Kamili Kluczewskiej-Bania, Joannie Dziadur oraz Jolancie i Annie Syguła za posprzątanie kościoła i salki, za udekorowanie kościoła i za złożoną ofiarę.

 • Od przyszłej soboty będzie mała zmiana w sprzątaniu. Nie chcę rezygnować z dotychczasowej formy sprzątania, ale dotychczas było w ten sposób, że regularnie wypadało sprzątanie co cztery miesiące, więc te same piątki miały sprzątanie w Adwencie i Wielkim Poście, gdy zasadniczo nie trzeba kupować kwiatów. Ponieważ znalazły się osoby, które od najbliższej soboty aż do końca Adwentu będą sprzątać i ozdabiać kościół, dlatego zawieszamy chwilowo sprzątanie piątkami – przesunie się ono o około miesiąc do przodu dla wszystkich piątek. Dlatego kolejna piątka z Kawior będzie miała sprzątanie dopiero przed Wigilią.

 • Bóg zapłać za złożone tydzień temu dziewięć ofiar w kopertach na kwotę 780 złotych oraz za wszystkie inne złożone ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz