Ogłoszenia parafialne
26.11 – 3.12.2023 r.

  • Dziś Niedziela Chrystusa Króla, ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę. Czytania biblijne kierują dziś nasze oczy na sprawy ostateczne.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

    • czwartek święto św. Andrzeja Apostoła

  • W tym tygodniu: w środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszą świętą, od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Na koniec Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Potem, na godzinę 18.45 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W sobotę po Mszy świętej wieczornej odmówimy Litanię do Matki Bożej z okazji pierwszej soboty miesiąca.

  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie Zmianka Różańcowa. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy Roraty, będą one odprawiane w dni powszednie o godzinie 7.00 rano. Ustaliliśmy ze Służbą Liturgiczną, że opłatki po parafii będą roznosić w drugą niedzielę Adwentu, czyli 10 grudnia.

  • Od wczoraj mamy w parafii trzech nowych lektorów, którzy zostali pobłogosławieni do tej funkcji przez Ks. Dziekana w Modlnicy. Będą odtąd służyli w albach i czytali Słowo Boże w kościele.

  • Dziękuję p. Bień, p. Piątkowskiemu, Straży Pożarnej i wszystkim osobom, które pomogły przy przywiezieniu i montażu nowych organów w naszym kościele. Mamy nadzieję, że te organy będą nam pomagały w modlitwie. Stare organy nie miały już kilku głosów i operowanie nimi było coraz trudniejsze, dlatego trzeba było pomyśleć o nowym instrumencie. Dziękuję także p. Macałce za uporządkowanie terenu wokół plebanii po ostatnich pracach remontowych.

  • Odnośnie sprzątania, to tak jak mówiłem w ostatnią niedzielę, chwilowo ktoś inny przejmie sprzątanie. Kolejna piątka z Kawior będzie miała sprzątanie dopiero przed Wigilią.

  • Bóg zapłać za złożone tydzień temu dwie ofiary w kopertach na kwotę 150 złotych oraz za wszystkie inne złożone ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz