10.12 -17.12.2023 r.

• Dziś Druga Niedziela Adwentu, czasu oczekiwania na przyjście Pana. Słyszymy w Ewangelii głos św. Jana Chrzciciela, który mówi o zbliżającym się Mesjaszu. Dziś także Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, informacje na ten temat są w gablotce.

• Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę. W Białym Kościele uroczystości odpustowe z okazji św. Mikołaja. Suma o godzinie 11.30.

• wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

• środa wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

• czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

• Jak już zapowiadałem, dziś po Mszy świętej o godzinie 11.00 Służba Liturgiczna będzie roznosić po parafii opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie.

• W naszym kościele już od tygodnia trwają Roraty, Msze święte w tygodniu są odprawiane o godzinie 7.00. Tylko w sobotę dodatkowa Msze święte o godzinie 18.00. W środę wyjątkowo rano Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek z okazji III piątku miesiąca po Mszy świętej roratniej Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę rano Roraty, a wieczorem Msza święta w porządku niedzielnym o godzinie 18.00.

• Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej będą poświęcone medaliki.

• W zakrystii są dostępne świece wigilijne Caritas, a na stoliku jest darmowa gazetka ewangelizacyjna.

• Jak widać, już prawie się zakończyły prace przy montażu oświetlenia wokół kościoła. Odbiór prac i zapalenie lamp będzie w tym tygodniu.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za jedną ofiarę w kopercie złożoną tydzień temu.