Ogłoszenia parafialne
31.12 – 7.01.2024 r.

 • Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za przyjście na świat w ludzkiej rodzinie. Dziś Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00. Na ostatniej Mszy świętej podsumujemy rok 2023 i zaśpiewamy dziękczynne Te Deum.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

  • wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

  • środa wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

  • sobota uroczystość Objawienia Pańskiego

 • Jutro pierwszy dzień Nowego Roku, Msze święte jak w niedzielę. W ten dzień przypada Światowy Dzień Pokoju. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej, potem na zakończenie Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej, o 18.45 spotkanie grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 • W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze święte jak w niedzielę. Na Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy świętej o 17.00 Litania do Matki Bożej z racji pierwszej soboty miesiąca. A w przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, kończące okres Bożego Narodzenia w liturgii.

 • W tym tygodniu będzie nadal trwała w parafii wizyta kolędowa. We wtorek, 2.01, od 14.00 pójdziemy na kolędę ulicami Browar od cmentarza, potem ulice: Widokowa, Brzozowa, Wiosenna, następnie druga część ulicy Browar, ulica Akacjowa, Jaśminowa i Okupniki. W środę 3.01 wieczorem wybieram się na Dolinę Będkowską. W czwartek, 4.01, od godziny 16.00 pójdziemy na Rynek i potem na ulicę Borową. Zakończenie kolędy w przyszłą sobotę 13.01, od godziny 10.00 na drugiej części ulicy Kawiory.

 • Dziękuję Państwu: Jadwidze Kocwa, Annie Nowińskiej, Lidii Seweryn, Małgorzacie i Waldemarowi Mazur oraz Marzenie i Mirosławowi Bień za sprzątanie kościoła w piątek i za złożoną ofiarę. Na kolejne sprzątanie zapraszam następną piątkę z Kawior na piątek wieczór.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za dwie ofiary złożone w poprzednią niedzielę i w święta.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz