Ogłoszenia parafialne
11.02 -18.02.2024 r.

 • Dziś Szósta Niedziela Zwykła. Pan Jezus uzdrawia trędowatego, pokazując, ze jego władza nie ma granic. Dziś Światowy Dzień Chorego. W naszej diecezji zaczyna się też czas spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 • Dzisiaj w naszym kościele Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o 17.00. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 będą pobłogosławione nowe osoby do Służby Liturgicznej.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • niedziela wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

  • środa oprócz Środy Popielcowej w ten dzień święto św. Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

 • W tym tygodniu rozpoczynamy Środą Popielcową Wielki Post. W ten dzień w naszym kościele Msze święte z posypaniem głów popiołem na znak pokuty rano o 7.00 i wieczorem o godzinie 18.00. W ten dzień obowiązuje post ścisły (tzw. ilościowy) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Poza tym w tą środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W piątek pierwsza Droga Krzyżowa w naszym kościele o godzinie 17.30. Po Myszy świętej, z racji III piątku miesiąca odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. A w przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela Wielkiego Postu. W tym roku zrobimy inaczej niż rok temu – nie będzie Drogi Krzyżowej przed Mszą świętą o godzinie 11.00, Gorzkie Żale będą śpiewane zaraz po Mszy świętej o godzinie 11.00, ale już bez kazania pasyjnego. Zaś Drogę Krzyżową odprawimy o 16.30, przed Mszą świętą wieczorną.

 • Dziękuję p. Gąskom za reparację rynny przy parafii i za pomoc podczas zalewania piwnicy na plebanii. Dziękuje także wszystkim innym strażakom zaangażowanym w pomoc na plebanii i w salce podczas ostatniego miesiąca.

 • Dziękuję Państwu: Małgorzacie Wiśniewskiej, Grażynie Leśniak, Agnieszce Nowakowskiej, Sylwii Jabłonowskiej, Justynie Macnar-Krawczyk, Aurelii Krawczyk i Magdalenie Glanowskiej za dekorację, sprzątanie kościoła i salki oraz za złożoną ofiarę na kościół. Na następne sprzątanie zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za trzy ofiary w kopertach z poprzedniej niedzieli na kwotę 250 złotych oraz za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne.

 • W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Władysława Karcza, pomódlmy się w jego intencji.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz