Ogłoszenia parafialne
24.03 -31.03.2024 r.

  • Dziś Niedziela Palmowa i Męki Pańskiej. Słuchamy Ewangelii o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, jak i o jego cierpieniu i śmierci. Dzisiaj w naszym kościele Msze święte o godzinie: 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Jeśli chodzi o nabożeństwa, to wracamy do poprzedniego porządku – Gorzkie Żale będą dziś po Mszy świętej o godzinie 11.00, po południu Droga Krzyżowa w kościele o godzinie 16.30. Na Mszach świętych poświęcenie palm. Przed Mszą świętą o godzinie 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Dziś wieczorem o godzinie 19.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami, rozpoczniemy ją przy kościele, a skończymy przy Kopcu Bzowskich. Z góry dziękuję panu Romanowi Leśniakowi i innym strażakom za jej przygotowanie.

  • Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne, dziękuję za udział w nich. Jeśli ktoś nie zdążył przyjść do spowiedzi świętej, to będzie ku temu jeszcze okazja w tygodniu, przed Mszami świętymi czy nabożeństwami. Można także zgłosić chorych, do których trzeba iść z posługą.

  • W Wielką Środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej zapraszam do pomocy przy przygotowaniu dekoracji świątecznej.

  • W Wielki Czwartek obchodzimy święto ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, na niej zawiązanie dzwonów, następnie przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy.

  • W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę śmierci Pana Jezusa, w ten dzień nie odprawia się Mszy świętej, obowiązuje post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele o godzinie 16.00 Droga Krzyżowa. Potem, o godzinie 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża. Podczas liturgii wieczornej będziemy czytać opis Męki Pańskiej i adorować Krzyż. Na zakończenie liturgii po Komunii świętej przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, tam będzie adoracja aż do północy. W tym roku również przesuwamy o kolejną godzinę układ adoracji. Bezpośrednio po liturgii adorują ulice: Długa, Ogrodowa, Bzowskich i Lisowska. Od godz. 21 do 22 ulice: Okupniki, Jaśminowa, Akacjowa, Browar i Widokowa. Od godz. 22 do 23 ulice: Brzozowa, Wiosenna, Rynek i Borowa. A od godz. 23 do 24 ulice: Kawiory, Wichrowa, Kwiatowa, Nad Doliną, Pod Sokolicą i Grzybowa.

  • W Wielką Sobotę przed południem w kościele poświęcimy pokarmy. Pierwsze poświęcenie będzie o godzinie 10.00, po nim adorację Grobu Pańskiego będą prowadziły dzieci i  młodzież. Drugie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00, po nim adorację Grobu poprowadzi Róża Różańcowa. Ostatnie, trzecie poświęcenie pokarmów, będzie o godzinie 12.00. Potem kościół będzie zamknięty. Wieczorem o godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, na początku poświęcimy ogień, a zakończymy ją Procesją Rezurekcyjną. Na tę liturgię przynosimy świece. Rozpiska tych nabożeństw i adoracji jest w gablotce parafialnej.

  • W przyszłą niedzielę Wielkanoc, Msze święte jak w zwykłą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy świętej o godzinie 17.00.

  • Dziękuję Państwu: Annie Kalińskiej, Elżbiecie Litwa, Stanisławie Kowalik, Renacie Seweryn i Krystynie Sarota za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Na następne sprzątanie zapraszam ostatnią piątkę z Będkowic, z ulic Jaśminowej i Akacjowej.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię, za dwie ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 200 złotych, za ofiary przelane na konto bankowe także za te które zostały złożone do skarbonki na dekorację.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz