Ogłoszenia parafialne
5.05 – 12.05.2024 r.

 • Dziś Szósta Niedziela Wielkanocna. Msze święte jak w zwykłą niedzielę. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • niedziela wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera

  • poniedziałek święto św. Apostołów – Filipa i Jakuba

  • środa uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

 • Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Codziennie po wieczornej Mszy świętej śpiewamy Litanię do Matki Bożej. Zachęcam do udziału w nich i wspólnej modlitwy. W środę dodatkowo po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W tym tygodniu ostatnie przygotowania do przeżycia Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej przez dzieci z klasy trzeciej. W poniedziałek i w środę po wieczornej Mszy świętej i majówce próby dla dzieci. W sobotę o 9 rano nabożeństwo i Spowiedź święta dla dzieci i ich bliskich. Sama uroczystość pierwszej Komunii świętej w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00.

 • W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Krakowie w ten dzień odbędzie się tradycyjna procesja św. Stanisława, z Wawelu na Skałkę. Ks. Arcybiskup zaprasza nas do udziału w niej.

 • Dziękuję Państwu: Oldze i Grzegorzowi Warczak, Ewie Litewka, Elżbiecie i Oli Derwisz, Elżbiecie i Wiktorowi Gąska, Stanisławie Synowskiej i Krystynie Kumala za posprzątanie kościoła i jego otoczenia, udekorowanie kościoła oraz za złożoną ofiarę. Następne sprzątanie podejmą rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na parafię.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz