Ogłoszenia parafialne
3.01 – 10.01.2021 r.

DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 3 STYCZNIA 2021 R.

  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy świętej uklękniemy przed Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, by dziękować Mu za to, że przyszedł na ten świat i pozostał z nami.
  • Co najmniej do końca ograniczeń, czyli do 17 stycznia włącznie, w niedziele i święta w naszym kościele, o godzinie 17.00 będzie dodatkowa Msza święta, a od godziny 10.00 do 10.30 jest możliwość przyjęcia w kościele Komunii świętej przez tych, którzy nie są w stanie być na Mszy świętej. Będzie też okazja do spowiedzi świętej.
  • W tym tygodniu w środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Msze święte jak w niedzielę, łącznie z Mszą świętą o godzinie 17.00. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrztu Pańskiego. W ten dzień kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie kolędy są śpiewane aż do uroczystości Matki Bożej Gromnicznej.
  • Od Nowego Roku dzięki pomocy wielu osób udało się uruchomić transmisję Mszy świętych z naszego kościoła na stronie naszej parafii na Facebooku. Będą transmitowane Msze święte o 8.30 i 11.00 w niedziele i święta oraz Msze święte wieczorne w tygodniu.
  • W tym roku duszpasterska wizyta kolędowa jest możliwa tylko na wyraźne zaproszenie. Po Mszach świętych w zakrystii można się umówić na taką wizytę.
  • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele, zarówno w Sylwestra, jak i w tę sobotę, za upiększenie kościoła, wysprzątanie salki Zakątek i złożenie ofiary na Mszę świętą następującym paniom: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i jedną ofiarę w kopercie w Nowy Rok oraz za wszystkie ofiary złożone na konto parafialne.

 

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz