Nawiedzenie parafii Będkowice przez relikwie bł. Carla Acutisa

relikwie bł. Carlo AcutisaCarlo Acutis (1991-2006) to niedawno beatyfikowany młodych chłopak z północy Włoch. Urodził się w Londynie, gdy był jeszcze mały jego rodzina przeniosła się do Włoch. Szybko Carlo okazał się być dzieckiem bardzo wrażliwym, pomocnym kolegom, pobożnym i nie wszczynającym nieporozumień.

Jego otoczenie wspomina go jako bardzo pobożnego – w wieku 7 lat przystąpił do I Komunii świętej i od tego czasu codziennie chodził na Mszę świętą. Oprócz tego dużo się modlił, potrafił bronić swoich poglądów katolickich przed kolegami.

Był jednocześnie człowiekiem pełnym pogody, uczynnym i pomocnym. Miał ogromne zdolności, zwłaszcza w kwestiach komputerowych, już jako nastolatek tworzył strony internetowe, jego wiedza w tej dziedzinie była na poziomie uniwersyteckim. Chętnie pomagał kolegom, tłumaczył im nieraz zawiłe kwestie komputerowe i internetowe.

Zachorował na białaczkę i szybko zmarł w wieku 15 lat, ale ofiarował swoje cierpienia za Kościół, który bardzo kochał, za nowo wybranego wtedy papieża Benedykta XVI. Więcej informacji o drodze do świętości Carla Acutisa na stronie carloacutis.pl.

Czuwanie przy relikwiach bł. Carla AcutisaW parafii w Będkowicach razem z parafią Bębło przeżywaliśmy nawiedzenie przez jego relikwie 14 lutego, w święto św. Cyryla i Metodego, a jednocześnie we wspomnienie św. Walentego. Relikwie były w kościele na Mszach świętych o godzinie 7.00 i 14.30, ale największa grupa zgromadziła się na Mszy świętej o godzinie 19.00. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli modlili się wtedy przez jego wstawiennictwo w intencji młodzieży naszych obu parafii. Po Mszy świętej było czuwanie przy relikwiach oparte o teksty błogosławionego. Potem nastąpiła krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie, w środę rano, relikwie zostały przekazane do parafii Brzezie k. Bolechowic.

 

Oto 8 sposobów Błogosławionego Carlo Acutisa na osiągnięcie świętości:

1) Musisz tego chcieć (być świętym) całym sercem, a jeśli jeszcze tego nie chcesz, musisz uporczywie prosić Pana.
2) Staraj się codziennie chodzić na Mszę Świętą i przystępować do Komunii Świętej.
3) Pamiętaj o codziennym odmawianiu Różańca Świętego.
4) Czytaj codziennie fragment Pisma Świętego.
5) Jeśli potrafisz, to spędź kilka chwil na adoracji Eucharystycznej przed Tabernakulum w kościele, w którym Jezus jest naprawdę obecny; zobaczysz, jak niesamowicie wzrośnie twój poziom świętości.
6) Jeśli możesz, to co tydzień spowiadaj się z grzechów powszednich.
7) Często podejmuj postanowienia i ofiary Panu Jezusowi i Matce Bożej, aby móc pomagać innym.
8) Nieustannie proś o pomoc swojego Anioła Stróża, który musi zostać Twoim najlepszym przyjacielem.

informacje ze strony carloacutis.pl