8.10 – 15.10.2023 r.

• Dziś obchodzimy Dwudziestą Siódmą Niedzielę Zwykłą. Dziś liturgia używa obrazu winnicy uprawianej przez Pana Boga. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 17.00, nabożeństwo różańcowe.

• poniedziałek wspomnienie błog. Wincentego Kadłubka, biskupa

• środa wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

• czwartek wspomnienie błog. Jana Beyzyma, prezbitera

• piątek wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

• sobota wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

• Dziś odpust w parafii w Bolechowicach z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

• Przypominam, że przez cały październik Msze święte w naszym kościele w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem, o godzinie 18.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwach będą rozdawane dla dzieci obrazki, które będzie można wklejać do specjalnej książeczki. Te dzieci, które zbiorą największą ilość naklejek otrzymają na koniec października nagrody.

• W tym tygodniu w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek ostatnie nabożeństwo fatimskie. Po Mszy świętej Różaniec odmówimy wyjątkowo w procesji wokół kościoła, o ile tylko pozwoli na to pogoda.

• Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Papieski. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie poświęcenie Różańców dla dzieci z III klasy przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

• Na stoliku są już wyłożone formularze do wpisywania zmarłych wypominanych. Proszę o zaznaczenie, są mają być czytane przed Mszą świętą o 8.30, czy przed Mszą świętą o godzinie 11.00. Na stoliku jest też nowy numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej.

• Dziękuję osobom z ulicy Długiej: Marii Żurowskiej, Marii Kozień, Grażynie Mirek i Wojciechowi Lorenc za posprzątanie kościoła oraz salki, udekorowanie kościoła i za złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę zapraszam do sprzątania kolejną piątkę z Będkowic z ulicy Długiej. Dziękuję także panom Morawcom za uporządkowanie ogrodu plebanii.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, oraz za złożone w poprzednią niedzielę dwie ofiary w kopertach na kwotę 200 złotych oraz za ofiary przekazane na konto bankowe parafii.